Logo Yanı
Menü Altı 1
Menü Altı 2
Menü Altı 2

Afrodisia 2017’nin geri sayımı tamamlanıyor

Afrodisia 2017’nin geri sayımı tamamlanıyor

Kyrenia Off Raod Derneği (KYOFF) tarafından bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilecek olan Magic Touch Afrodisia Cyprus Rally-Raid 2017, 12 Ekim 2017 Perşembe günü yapılacak törenle start alıyor.

İlk kez 2014 yılında yapılan ve ülkemizin en büyük motorsporları organizasyonlarından biri olan Afrodisia Rally-Raid, bu yıl dördüncü kez, Magic Touch sponsorluğunda yapılıyor. 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak 4 günlük ve yaklaşık 520 kilometrelik yarış iki kategori üzerinden yapılacak. Ralli kategorisinde 16, Raid kategorisinde ise 9 ekibin mücadele edeceği yarışta 2017 yılının şampiyonları da belirlenecek.

12 Ekim 2017 Perşembe günü, saat 17.30’da Girne Magic Touch önünde yapılacak seremonik start ile başlayacak organizasyonda ekipler startın ardından Lapta Gençlik Kampı’nda günü tamamlayacak. 13 Ekim 2017 Cuma günü etaplarda başlayacak heyecan için ekipler önce Kara Kale ardından Nehir Ova ve son olarak Kış Yarı etaplarını geçecekler. Yarışma formatı gereği etap güzergahları açıklanmazken seyirciler için seyir noktaları krokilerle açıklandı.

Organizasyonun üçüncü günü olan 14 Ekim 2017 Cumartesi günü sırasıyla; Sur, Kralın Toprakları ve Yüksek Bahçe Özel Etapları geçilecek. Organizasyonun son günü olan 15 Ekim 2017 Pazar günü ise yaklaşık 80 kilometrelik Magich Touch Ejderha Kayası Etabı geçilecek. Yarışın ödül töreni ise aynı gün saat 17.30’da Magic Touch Girne önünde yapılacak.

Yarışmanın sportif direktörlüğünü üstlenen Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nden yapılan açıklamada bugüne kadarki en zor Afrodisia parkuru olduğu belirtilen yarışmanın sponsorluğunu üstlenen Magic Touch Group’un yanı sıra KKTC Gençlik Dairesi, Sistem Co. Araç Takip Sistemleri ve Sermet Benli Sigorta Şirketi de yarışmaya katkı sağlıyor.

Manşet Altı

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir