Logo Yanı
Menü Altı 1
Menü Altı 2
Menü Altı 2

Afrodisia’da ilk gün tamamlandı

Afrodisia’da ilk gün tamamlandı

Kyrenia Off Raod Derneği (KYOFF) tarafından organize edilen “Magic Touch Afrodisia Cyprus Rally-Raid 2017”de ilk gün, 13 Ekim 2017 Cuma günü geçilen 3 zorlu etabın ardından tamamlandı.

Ülkemizin en büyük ve en zorlu motorsporları organizasyonlarından biri olan Afrodisia Rally-Raid’de 12 Ekim 2017 Perşembe günü yapılan seremonik startın ardından 13 Ekim 2017 Cuma günü de etaplarda geçilen ilk gün tamamlandı.

Lapta gençlik kampından başlayan macerada ekipler ilk olarak Arapköy-Taşkent-Dikmen üzerinden 55 kilometrelik “Kara Kale” etabını geçtiler. İlk etabın ardından ekipler bu kez Türkeli-Kanlıköy-Pınarbaşı üzerinden 38 kilometrelik “Nehir Ova” etabını geçtiler. Afrodisia’nın zorlu ilk günü Edremit-Ilgaz-Başpınar üzerinden yine 38 kilometrelik “Kış Yarı” etabını geçip, Lapta Gençlik Kampı’nda tamamlandı. Toplamı yaklaşık 520 kilometre olan Afrodisia 2017’de böylece yaklaşık 200 kilometrelik ilk gün tamamlandı.

İki kategori üzerinden yapılan yarışın Ralli kategorisinde 14 ekip start alırken, güzergah ve hız cezalarının eklenmediği resmi olmayan derecelere göre ilk günü Orhun Mevlit-Turgut Barış ikilisi ilk sırada, Göksel Macila-Doğu Gürsesler ikilisi ikinci sırada, Musa Ersoy-Kader Hacıabitoğlu ikilisi ise üçüncü sırada tamamladı.

9 ekibin start aldığı raid kategorisinde ise yine resmi olmayan derecelere göre ilk günü Gökhan Onurlu-Ramadan Kıral ikilisi ilk sırada, Sander Kahveciler-Eser Sulo ikilisi ikinci sırada ve Bereket Bereketligil-Rifat Tuğsal ikilisi üçüncü sırada tamamladı. Yarışmanın sportif direktörlüğünü yapan Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre tüm ekiplerin güzergah ve hız cezalarının gecenin geç vaktine kadar inceleneceği ve eklenecek zaman cezalarıyla sıralamalarda değişiklik olabileceği belirtildi.

Yarışın ikinci günü olan 14 Ekim 2017 Cumartesi günü ekipler önce “Sur” ardından “Kralın Toprakları” ve son olarak “Yüksek Bahçe” etaplarını geçecekler. Yarışma formatı gereği etap güzergahları açıklanmazken, seyircilerin 12.00’den itibaren Tepebaşı-Akdeniz yolu üzerinden “Kralın Toprakları” etabını, 15.00’den itibaren ise ODTÜ kampüs girişinin güney kesiminden “Yüksek Bahçe” etabını takip edebilecekleri açıklandı.

Magic Touch Group tarafından sponsorluğu üstlenilen yarışta, KKTC Gençlik Dairesi, Sistem Co. Araç Takip Sistemleri ve Sermet Benli Sigorta Şirketi de yarışmaya katkı sağlayanlar arasında bulunuyor.

 

Manşet Altı

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir