Logo Yanı
Menü Altı 1
Menü Altı 2
Menü Altı 2

CFTT Avrupa Şampiyonu

CFTT Avrupa Şampiyonu

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından düzenlenen ve 4’ü toprak 4’ü asfalt olmak üzere 8 yarıştan oluşan Avrupa Ralli Şampiyonası’nın son ayağı Letonya’da yapıldı. Castrol Ford Team Türkiye ekibi, Liepaja Rallisi sonunda 153 puanla Avrupa takımlar şampiyonluğunu kazandı.

Türkiye’ye rallide, takımlardaki ilk Avrupa Şampiyonluğunu kazandıran ekibin takım direktörü Serdar Bostancı yaptığı açıklamada, “Çok mutluyuz, şampiyon olduğumuza hala inanamıyoruz.” dedi. Şampiyonluğun şokunu yaşadıklarını dile getiren Bostancı, “Bu, motor sporlarında Türkiye’ye bugüne kadar getirilmiş en büyük başarı. Daha önce, otomobil sporlarının UEFA Kupası niteliğini taşıyan Avrupa Kupası’nı kazanmıştık. Bu kez Şampiyonlar Ligi’ni kazandık. Çok mutluyuz, şampiyon olduğumuza hala inanamıyoruz.” diye konuştu.

Son yarışa lider girdiklerini hatırlatan Bostancı, şunları söyledi: “Bu 4 gün, çok zorlu geçti. Son açıklamamda şampiyonluk şansımızın yüzde 50’ye indiğini söylemiştim. Birincilikten üçüncülüğe kadar düştük, son etapta tekrar şampiyon olduk. Buradan TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’ya teşekkür ediyoruz. Bize çok destek oldular. Türkiye’de şu an otomobil sporlarında bir patlama yaşanıyor. Bu başarı, bu spora daha da ivme kazandıracaktır. Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağı yapılacak. Bunu federasyon yönetimimiz bizzat kendileri sağladı. Belki ileride Formula 1 gelecek. Bugüne kadar elde edememiş, çok susadığımız bir başarı kazandık. Bundan sonra gözümüzü Dünya Ralli Şampiyonası’na diktik. Artık hedefimiz Dünya şampiyonluğu olacak.”

Başkan Yazıcı; “Türkiye için çok gurur verici bir başarı”
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı yaptığı açıklamada, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın sekizinci ve son ayak yarışı olan Liepaja Rallisi’ni n ardından Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonluğu’na ulaşan takımı tebrik ederek, “Çok mutluyuz. Şampiyonada bizi temsil eden Castrol Ford Team Türkiye’de, öncelikle takım direktörü Serdar Bostancı’ya, sporcularımız Murat Bostancı ile Onur Vatansever, Buğra Banaz ile Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir ile de Batuhan Memişyazıcı’ya, hem ülkemiz hem de federasyonumuz adına teşekkür ediyoruz. Türkiye için çok gurur verici bir başarı. Umarım başarıları devam eder.” diye konuştu.

Manşet Altı

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir