Logo Yanı
Menü Altı 1
Menü Altı 2
Menü Altı 2

Marmaris Rallisi’nde 48 otomobil start alacak

Marmaris Rallisi’nde 48 otomobil start alacak

1972 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen ve 45 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en eski uluslararası motor sporu etkinliği olan Türkiye Rallisi, bu yıl ikinci kez Marmaris ve çevresinde düzenleniyor.

Bu güne kadar Avrupa Ralli Şampiyonası’nın en başarılı rallileri arasında yer alan organizasyon, bu yıl Avrupa Ralli Kupası kapsamında Balkan Ralli Kupası‘na dahil olarak gerçekleştirilecek. Ulusal klasmana katılan ekiplerle birlikte toplamda 48 otomobil ve 96 sporcunun katılacağı rallide, ülkemizden Mustafa Bulutoğluları-Nebil Öneral ve Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ekipleri de start alacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından organize edilen ralli, 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 20.00’de Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda gerçekleştirilecek start seremonisiyle başlayacak. Start öncesi gerçekleştirilecek olan ücretsiz Ece Seçkin konseriyle renklenecek olan organizasyonda, Cumartesi ve Pazar günleri yarışı izlemek isteyenler için Marmaris Belediyesi ücretsiz servislerle etaplara seyirci transferleri yapacak.

21 Ekim 2017 Cumartesi rallinin ilk gününde Çetibeli ve Ula bölgesinde yer alan Ayhan Tokyay, Mustafa Koç ve Ali Sipahi etapları geçilirken, 22 Ekim 2017 Pazar günü ise, Asparan, Hisarönü, Bördübet ve Yeşilbelde mevkinde yer alan Renç Koçibey, Lemi Tanca, Yusuf Aramacı ve redbull.com etapları geçilecek. Yaklaşık 205 kilometre uzunluğundaki toprak zeminli 13 özel etaptan oluşan rallide ekipler, iki gün boyunca 610 kilometre katedip 22 Ekim 2017 Pazar günü saat 16.30’da 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda zorlu ralliyi tamamlayacaklar.

Bu yıl Dünya Ralli Şampiyonası adayı olarak düzenlenecek organizasyona, Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından atanan Avrupa’nın farklı ülkelerinden gözlemci ve yöneticiler ile WRC fabrika takımlarının mühendis ve yöneticileri de katılacak. Ekipler, 20-22 Ekim 2017 tarihlerinde WRC’nin bir provası niteliğinde düzenlenecek olan Marmaris Rallisi’ne gelerek detaylı incelemelerde bulunacak ve 2018 için gerekli bilgileri toplayarak hazırlıklara şimdiden başlayacaklar.

Manşet Altı

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir