Logo Yanı
Menü Altı 1
Menü Altı 2
Menü Altı 2

Toksport, Avcıoğlu ile  WRC2’den başarıyla döndü

Toksport, Avcıoğlu ile  WRC2’den başarıyla döndü

Katıldığı birçok motorsporları organizasyonuyla Türkiye’yi dünya çapında temsil eden Toksport WRT, başarılı ralli pilotlarından Orhan Avcıoğlu ile Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) mücadele ederek Türkiye için bir ilki daha gerçekleştirdi.

Dünyanın en prestijli motorsporları organizasyonlarından Dünya Ralli Şampiyonası’nın WRC2 kategorisinde boy gösteren Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, Skoda Fabia R5 ile İspanya Katalonya Rallisi’ni sekizinci sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Kurulduğu günden bu yana, birçok motorsporları organizasyonunda global anlamda Türkiye’yi temsil eden ve büyük başarılarla iddiasını defalarca ortaya koyan Toksport WRT, tekrar bir ilke daha imza atarak Türkiye’yi gururlandırdı. Tüm dünyada en çok tanınan ve en büyük motorsporları organizasyonlarından birisi olarak kabul gören Dünya Ralli Şampiyonası’nın WRC2 kategorisine katılan ilk Türk pilot Orhan Avcıoğlu, İspanya’da gerçekleştirilen Katalonya Rallisi’ni sekizinci sırada tamamlayarak başarılı bir performans gösterdi. Büyük bir çoğunluğu zorlu asfalt parkurlardan oluşan efsanevi Katalonya Rallisi’nde Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, ilk kez katıldıkları rallide 3.19.46.9’luk zamanla iddiasını ortaya koydu.

Orhan Avcıoğlu, yarış sonrasında “İspanya’da unutulmaz bir hafta geçirdik. Tecrübe kazanmak için katıldığımız Katalonya Rallisi’nde, her etap bizim için farklı bir deneyim oldu. Her ne kadar etap bazında birinciye göre performans odaklı değerlendirme yapsak da yarışı WRC2’de sekizinci bitirmek ise işin kaymağı oldu. Bize güvenen Toksport WRT’ye, co-pilotum sevgili Burçin Korkmaz’a ve bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederim.” yorumunda bulunarak 2018 sezonu için hazırlıklara tüm hızıyla devam ettiklerini ifade etti. Hali hazırda Balkan Ralli Kupası’nda lider konumda olan Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, Katalonya Rallisi’nin ardından, 26-29 Ekim 2017 tarihlerinde İngiltere’deki Galler Rallisi’ne katılarak WRC2 kategorisindeki iddiasını sürdürecek.

FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2017 – WRC Spain – RALLYPIXELS
FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2017 – WRC Spain – RALLYPIXELS
Manşet Altı

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir