Logo Yanı
Menü Altı 1
Menü Altı 2
Menü Altı 2

Yağmurlu Japonya GP’ini Dovizioso kazandı

Yağmurlu Japonya GP’ini Dovizioso kazandı

MotoGP’de sezonun 15’inci yarışı, Japonya’nın Motegi Pisti’nde yapıldı. Yarışı, Ducati’den Andrea Dovizioso kazandı.

Yağmur altında yapılan sezonun 15’inci yarışı büyük heyecana sahne oldu. 24 tur üzerinden yapılan yarışı, dokuzuncu cepten başlayan Ducati sürücüsü Andrea Dovizioso kazandı. Yarışın son bölümünde şampiyona lideri, Honda sürücüsü Marc Marquez ile girdiği mücadeleden galip ayrılarak kazanan Dovizioso şampiyonadaki puan farkını da 11’e indirmeyi başardı.Yarışa üçüncü cepten başlayan, daha sonra liderliğe kadar yükselmeyi başaran fakat yerini koruyamayıp tekrar üçüncü sıraya gerileyen Marquez, son bölümde yine liderliği alsa da Dovizioso’yu arkasında tutamadı ve ikincilikle yetindi. Yarışa ikinci cepten başlayan ve uzun süre ilk üç içerisinde yer alan Octo Pramac sürücüsü Danilo Petrucci, şamiyonluk adaylarını arkasında tutamadı ve üçüncülüğe geriledi. Son bölümde farkın açılmasına da engel olamayan Petrucci, 10 daniye geride üçüncü sırada damalı bayrağı gördü.

Suzuki’nin en iyi yarışı olan Japonya’da iki sürücüsü de başarılı performans sergileyerek Andrea Iannone ile dördüncü, Alex Rins ile beşinci oldular. Ducati sürücüsü Jorge Lorenzo, inişli çıkışlı bir performans sergilediği yarışta altıncı olurken, Aprillia’dan Aleix Espargaro yedinci, yarışa ilk cepten başlayan Yamaha Tech3 sürücüsü Johann Zarco sekizinci oldu. İlk 10’u tamamlayan isimler sırasıyla Yamaha’dan Maverick Vinales ve Avintia’dan Loriz Baz oldu.

Kötü bir hafta sonu geçiren Yamaha sürücüsü Maveric Vinales dokuzuncu olarak şampiyona liderinin 41 puan gerisine düşerken, düşerek yarış dışı kalan Honda sürücüsü Dani Pedrosa şampiyonluk şansını mucizelere bıraktı. Yamaha’nın İtalyan yıldızı Valentino Rossi ise düşerek yarış dışı kaldığı Japonya Grand Prix’i sonrası matematiksel olarak şampiyonluk şansını kaybetti.

MotoGP’de sezonun 16’ncı yarışı 22 Ekim 2017 Pazar günü Avustralya’da yapılacak.

Manşet Altı

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir